کتاب عربی کنکور

مشاوره کنکور

امروز می خواهیم درمورد کتاب عربی کنکور صحبت کنیم. معمولا داوطلبان کنکور به دلیل بی علاقه بودن به درس عربی و اختصاص ندادن زمان لازم برای این درس و… باعث می شوند اون نتیجه مطلوب و دلخواهی که می خواهند در درس عربی کنکور کسب نکنند.

شاید اگر داوطلبان با اندکی وقت گذاشتن برای این درس می دانستند می توانند درصد قابل قبولی را در کنکور کسب کنند و به نتایج درخشانی برسند کمی با عربی دوستانه تر برخورد می کردند.

همه ی شما دوستان می دانید که عربی دومین درس در دفترچه سوال عمومی کنکور است که تست های ۲۶ تا ۵۰ را به خود اختصاص داده است و ضریب آن در کنکور ۲ است ومعمولا سوالات آن شامل :

بودجه بندی موضوعی سوالات عربی در کنکور

موضوع/سال ۹۲ ۹۳ ۹۴ ۹۵ ۹۶ ۹۷ ۹۸
ترجمه و تعریب ۸ ۸ ۸ ۸ ۸ ۸ ۸
درک مطلب ۴ ۴ ۴ ۴ ۴ ۴ ۴
تشکیل ۲ ۲ ۲ ۲ ۲ ۲ ۲
تحلیل صرفی ۳ ۳ ۳ ۳ ۳ ۳ ۳
قواعد ۸ ۸ ۸ ۸ ۸ ۸ ۸

حالا بریم سراغ منابع مطالعاتی که دانش آموز باتوجه به وضعیت فعلی خود ( ضعیف – متوسط – قوی ) باید از آن استفاده کند.

دانلود کتاب عربی کنکور

البته قبل از هرگونه منابع مطالعاتی دانش آموز باید کتاب درسی را مسلط باشد یا به اصطلاحی قورت داده باشد سپس سراغ منابع مطالعاتی برود.

دانلود کتاب درسی عربی دهم [ریاضی و تجربی]

دانلود کتاب درسی عربی یازدهم [ریاضی و تجربی]

دانلود کتاب درسی عربی دوازدهم [ریاضی و تجربی]


۱- میکرو عربی کامل

از پرطرفدارترین کتاب عربی کنکور است که در گام اول قواعد عربی ۱ رو در چند صفحه به صورت خلاصه توضیح داده است سپس با کمی تست ایم مطالب را مرور کرده است.

برای عربی ۲ و عربی ۳ درس به درس توضیح داده و حدودا ۲۰۰۰ تست آورده که تعداد تست های آن از تعداد تست های خیلی سبز بیشتر واز تعداد تست های گاج سفید کمتر است.

در ضمن حدود ۵۰ متن از کنکورهای گذشته هم بررسی کرده است.

دارای درسنامه برای داوطلبانی که عربی آنها ضعیف است. بهتر است به جای عربی جامع خیلی سبز همین کتاب عربی کامل گاج را بخواند این کتاب برای همه ی سطوح خوبه چون درس به درس کار کرده برعکس عربی سفید که موضوعی کار کرده .

کتاب عربی جامع کنکور سری میکرو طبقه بندی – کنکور ۹۹

۲- عربی جامع خیلی سبز:

زبان این کتاب خودمونی و دوستانه است و بیشتر روی ترجمه تاکید شده و جواب تشریحی تست هاش خیلی کامله و علت رد بقیه گزینه ها رو هم خوب توضیح داده این کتاب عربی کنکور نسبت به عربی سفید گاج تست های کمتری دارد و اگر داوطلبان نیاز به تست بیشتر دارندحتما در کنارش عربی سفید گاج را هم کار کنند.

دانلود کتاب عربی جامع خیلی سبز

۳-فوت وفن عربی خیلی سبز:

 داوطلبان عزیزی که عربی آنها خیلی ضعیفه بهتره هنوز از این کتاب استفاده نکنن و هر موقع که کمی به عربی مسلط شدند از آن استفاده کنند.

دانلود کتاب فوت و فن عربی خیلی سبز

۴- عربی تخته سیاه :

برای داوطلبانی که عربی آنها ضعیف یا پایین است این کتاب عربی کنکور مناسب است.

دانلود کتاب عربی تخته سیاه

و اما کلام آخر : هیچ وقت برای چیزهایی که خودت میتونی به دست بیاری به کسی التماس نکن.  

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *